PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Čtvrtek 18.07.2024
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

Sekretariát patří k asociaci

Když jsme ve třetím čísle představovali všechny členy rady Asociace turistických informačních center České republiky, obdržela jsem dotaz, proč tam také něco nebylo o mne jako o pracovnici sekretariátu. Nebyla jsem tam ze zcela jednoduchého důvodu - nevešla jsem se. Musíte uznat, členové rady jsou přednější.
Činím tak dodatečně a z vypočítavosti. Blíží se totiž listopadové členské fórum. Předpokládám, že se na něm sejde co největší počet členů od začátku naší asociace. Kdo by si chtěl nechat ujít naši oslavu. Tak pro ty, kteří dosud naše jednání permanentně ignorovali, se nyní představuji, aby tam různými způsoby nepátrali, kdo je to ta Jahodová.
Protože členové rady na sebe práskli rok narození, činím tak také. Narozena 1948. Říkám upřímně, nesebekriticky si myslím, že jsem mladší, ne vzhledově, ale fyzicky a psychicky. Ale abych to zase nepřeháněla, některé ráno také vstávám ohnutá k zemi.

Platnost obrázku vypršela.

Absolvovala jsem novinářskou fakultu, takže psaní mi není cizí. Napsat cokoli a jakkoli dlouhé to není můj problém. V tom jsem byla vždycky, na rozdíl od matematiky a fyziky, dobrá. Při hodině českého jazyka jsem stačila napsat slohovou práci i kamarádce, jakmile se při hodiny matematiky řešily rovnice, nebo ve fyzice zrcadla dutá a vypuklá, byla jsem pod lavicí.
Zaváta osudem skončila jsem v sekretariátu asociace. Vůbec nelituji. Setkávám se s bezvadnými lidmi. Tím nemám na mysli jen členy celostátní rady, ale především pracovníky v turistických informačních centrech, bez nichž by asociace nebyla. Jsem ráda, že tuto práci vykonávám. Možná, že slovo práce není to pravé. Je to moje záliba. Jinak řečeno - jsem ve svém živlu. Denně něco nového, zajímavého.
Ale abych jenom nechválila. Také se na pracovníky v centrech někdy zlobím. To když jim nestojím za to, aby odpověděli na můj dopis, fax nebo e-mail. Kdybych mohla, tak za nimi skočím přes půl republiky, abych z nich potřebné podklady dostala nechci říci přímo vytloukla. Vím, že se nikdo hned nepostaví do pozoru, když se ozvu. Pak by se nemohlo stát, že bych plna zoufalství posílala nejmenovanému řediteli jedné agentury, která je členem asociace, vypůjčená slova zarmoucení z jedné staré písničky, že marně čekám, marně toužím, vždyť si to snad nezasloužím.... a ještě pak poslouchala slova, že mu kazím pracovní morálku.
Abych dlouho nepovídala, vlastně nepsala. Doufám, že se sejdeme všichni na členském fóru v Ústí nad Labem. Máme co slavit - pět let asociace a také skutečnost, že se v tomto tisíciletí scházíme naposledy. Tak si to nenechte ujít.

Naděžda Jahodová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA